BLUZA – Męska „mała czarna”

Bluza jest dla faceta tym, czym „mała czarna” dla kobiety. I o ile twierdzenie to prawdziwe jest w kwestii niezbędności, tak już w przypadku ilości nie do końca. Różnorodność i dostępność bluz na rynku sprawia, że ciężko poprzestać na jednej.

Pojawienie się bluz z kapturem w latach 30. XX wieku wynikało ze względów czysto praktycznych, a zawdzięczamy to firmie Champion. Pełniły one wtedy funkcję odzieży roboczej w fabryce mrożonek. Gdy w latach 80. weszły do masowego użycia, kojarzone były głównie z kulturą „blokersów” i hip-hopem. Dziś, kiedy bluzy w najrozmaitszych odsłonach pojawiają się na światowych wybiegach, bluza jest już nie tylko elementem stroju sportowego. Stała się częścią casualowych outfitów i jest coraz śmielej wykorzystywana w tworzeniu codziennych stylizacji.

Dlaczego bluzy zasłużyły na tak dobrą sławę?

  1. WYGODA. Dzięki temu, że uszyte są z najlepszej jakości bawełny zapewniają wyjątkowy komfort noszenia. Wygodniejszą częścią garderoby jest tylko jej brak.
  2. PRAKTYCZNOŚĆ. Ta ich cecha ucieszy każdego prawdziwego mężczyznę. Bluzy nie wymagają prasowania.
  3. CAŁOROCZNOŚĆ. Podczas ciepłych pór roku mogą występować samodzielnie. Podczas chłodnych świetnie korespondują z bomberką, puchówką, parką, a nawet eleganckim płaszczem.
  4. WIELE MOŻLIWOŚCI. Obecna moda jest jak rodzic stawiający na bezstresowe wychowanie. Owszem, może to zakończyć się katastrofą, ale tylko z braku ograniczeń wyłonić się może coś interesującego. Warto więc poza najprostszym wyborem łączenia bluzy z jeansami zaryzykować i stworzyć zupełnie nieoczywisty look.
  5. RÓŻNORODNOŚĆ. Ilość modeli jest tak duża, że każdy bez problemu znajdzie odpowiedni dla siebie.

Jeśli to nie przekonało jeszcze „bluzowych sceptyków”, należy koniecznie wspomnieć, że bluzy swoich chłopaków uwielbiają nosić dziewczyny. Dobrze jest więc posiadać co najmniej 2-3. Ewentualnie 8.

[sprawdź] Buzy PLNY TEXTYLIA® z kapturem:

[sprawdź] Bluzy PLNY TEXTYLIA® bez kaptura: