Powrót do przeszłości w stylu Vintage

Termin „vintage” wywodzi się z branży winiarskiej, następnie przeniknął do kultury i sztuki, by wreszcie w XIX wieku zaistnieć również w modzie. Początkowo oznaczał coś staromodnego i przestarzałego.

Obecnie o modzie vintage możemy mówić, jeśli powracający trend ma co najmniej 20 lat. Chodzi o to, by wyraźnie zaznaczyć różnicę między tym, co obowiązuje obecnie od tego, do czego wracamy.

Ubrania vintage to nie tylko te znalezione w second handach czy wygrzebane z szafy na babcinym strychu. To również ubrania nawiązujące do tych z dawnych epok, których na rynku odzieżowym jest coraz więcej. Popyt na nie rośnie, bo ubiór od dawna nie spełnia jedynie funkcji użytkowej. Pomaga on w podkreśleniu własnej indywidualności i jest sposobem na wyrażenie siebie. Dlatego tak chętnie szukamy siebie sięgając do innych modowych dekad.

Początkowo popularyzatorkami stylu vintage były gwiazdy filmowe kina światowego. Obecnie schedę po nich przejęły liczne ikony kultury popularnej oraz blogerki modowe, bo aktualnie to właśnie one stały się wyznacznikiem tego, co na topie.

Jeśli masz ochotę przenieść się modowo w czasie, zapoznaj się z różnorodną ofertą koszulek vintage marki PLNY LALA®. A w poszukiwaniu stylizacyjnych inspiracji zajrzyj na ich profil na Instagramie.